Право на преотстъпен данък при предоставяне на стипендия за дъщеря на управител

Елена Илиева
на 26 Февр 2025

Въпрос:
В ООД, занимаващо се с търговия на зърно и зърнени култури, управителят иска да учреди стипендия за дъщеря си, която е студент трети курс – реклама. Обаче иска с тази стипендия да се възползва от правото за преотстъпен данък по чл. 166 от ЗКПО. Дали за тази стипендия дружеството ще има право на преотстъпен данък и ако да, дали има някакво ограничение в размера на стипендията?
Регистрирайте се или влезте в профила си, за да прочетете цялата статия
Право на преотстъпен данък при предоставяне на стипендия за дъщеря на управител
Бележка: Пълният текст на статията е достъпен само за регистрирани потребители. Натиснете тук, за да се убедите в полезността на експертните отговори в portalschetovodstvo.bg.
Влизане в акаунта
Защо да се регистрирам?
- експерти на Ваше разоложение 24/7/365
- база данни с новини, отговори, анализи
- на разположение навсякъде, по всяко време, от всяко устройство
БЕЗПЛАТНО приложение portalschetovodstvo.bg

Бъдете в крак с всички решения, предложени от специалистите.
Абонирайте се сега в бюлетина на PortalSchetovodstvo.bg и получете специалния PDF "Счетоводство и данъци: 17 експертни становища"!
Подобни статии от категория ЗКПО
17Апр2025
Счетоводно и данъчно третиране на безвъзмездно учредено право на строеж от ЕТ към собствено дружество
от Бойко Костов
на 17 Апр 2025
04Апр2025
Класификация на кофражно оборудване и фасадно скеле за счетоводни и данъчни цели
от Елена Илиева
на 04 Апр 2025
01Апр2025
Данъчно третиране и последици при дарение на фирмен имот на свързано лице
от Елена Илиева
на 01 Апр 2025
01Апр2025
Данъчно третиране на разходите за пътуване на подизпълнители при предоставяне на софтуерни услуги в ОАЕ
от Теодоси Георгиев
на 01 Апр 2025
21Март2025
Осчетоводяване на покупка и продажба на криптовалути
от Алиция Профирова
на 21 Март 2025